با خواص گیاه آلوئه ورا (Aloe Vera) آشنا بشید!

 @ali_az59


آلوئه ورا گیاه بومی مناطق آفریقاییه که به اون زنبق صحرایی هم میگن. به علت خواص بی­نظیری که برای سلامت و زیبایی پوست داره، در برخی کشورها با نام‌هایی مثل «گیاه جاودانگی»، «گیاه دارویی»، «گیاه ملکه» و … شناخته میشه. خاصیت این گیاه در برگ اونه که حاوی یه ماده ژل مانند و شفافه و بیش از 95% اون از آب تشکیل شده.


مصرف خوراکی آلوئه‌ورا سموم رو از قسمت‌های مختلف بدن جذب و دفع میکنه که این کار حتی باعث پاکسازی خون از اثرات جانبی داروهای شیمیایی، سیگار، سموم باقی مانده کشاورزی بر روی میوه‌ها و آلودگی هوا میشه. همچنین مصرف خوراکی ژل آلوئه‌ورا به مرور زمان دستگاه گوارش رو تقویت و تنظیم میکنه و باعث بهبود هضم غذا میشه و همین امر احساس تندرستی و سلامتی در بدن ایجاد میکنه و یاعث افزایش سطح انرژی میشه.


علاوه بر مزایای مصرف خوراکی این گیاه، استفاده از اون برای پوست و مو به صورت موضعی بسیار مفیده. این گیاه سرشار از ویتامین های A ،B،  Cو E  هست و خاصیت نرم کنندگی و آب رسانی فوق العاده داره. استفاده از اون به افزایش الاستیسیته ‌پوست کمک میکنه و باعث شادابی و شفافیت پوست میشه.


خاصیت خوب دیگه آلوئه ورا اثر التیام بخشی اونه که حتی به عنوان درمانی موثر برای سوختگیها و التهابات پوستی مورد استفاده قرار میگیره. این محصول به جلوگیری از تورم و خارش پوستی هم کمک میکنه و اثر خنک کنندگی خاصی داره. همچنین به واسطه خاصیت ضد میکروبی که این گیاه ارزشمند داره، از التهابات، سوختگی ها، اگزما و تاول به خوبی جلوگیری میکنه و باعث تسریع بهبود زخم ها میشه.

@ali_az59

ژل گیاه آلوئه ورا، PH  سلول­های مو را متعادل میکنه و به همین خاطر باعث افزایش رشد موها میشه و موها رو سالم تر و قوی تر میکنه. در آلوئه ورا آنزیم هایی هست که محرک رشد موهای جدید هستن به این ترتیب که خون رسانی و سرعت جریان خون رو در زیر پوست افزایش میدن و سبب تغذیه بهتر و تقویت فولیکول­های مو میشن.


متخصصین بر این باورند که استفاده از ژل آلوئه ورا به طور مستقیم بر پوست ممکنه در بعضی افراد باعث تحریک پوست و حساسیت بشه بنابراین بهترین نوع ژل آلوئه ورا ژلی هست که در کارخانه فرآوری شده باشه و مواد حساسیت زای اون تا جای ممکن از اون جدا شده باشن. 


@ali_az59 📲